خوشحالیم که این خبر را به مخاطبان عزیزمان می‌رسانیم که نسخه اولیۀ اپلیکیشن دیدئو منتشر شده، آماده نصب و استفاده می‌باشد:

اپلیکیشن اندروید دیدئو

در ادامۀ این نوشته قصد داریم مطالبی را برای آشنایی بیشتر با ویژگی‌های اپلیکیشن و استفاده راحت‌تر از آن در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

احتمالا قبلا از افزونۀ دیدئو برای تماشای ویدئوهای یوتیوب بدون وارد شدن به سایت دیدئو استفاده کرده‌اید. بسیاری از مخاطبان دیدئو بعد از استفاده از افزونۀ دیدئو، این پرسش را مطرح می‌کردند که چرا افزونه در گوشی‌های تلفن همراه کار نمی‌کند؟

در واقع افزونه فقط برای کار بر روی مرورگرهای دسکتاپ طراحی شده است و در مروگرهای گوشی‌های تلفن همراه کار نمی‌کند.

ما در تیم دیدئو تصمیم گرفتیم به این درخواست شما مخاطبان عزیزِ دیدئو، رسیدگی کنیم و در نهایت تصمیم گرفتیم اپلیکیشن اندروید دیدئو را طراحی کنیم. در ادامه می‎توانید اپ را نصب و استفاده کنید، لطفا نظراتتان را از بخش “بازخورد”  که در اپ قرار داده شده، برای بهبود کیفیت اپلیکیشن حتما برای ما ارسال کنید 🙂

اپلیکیشن دیدئو را از کجا دانلود کنم؟

با نصب اپ دیدئو ، می‌توانید در میان ویدئوهای منابع بزرگ ویدئویی از جمله یوتیوب، آپارات، تد و … جستجو و ویدئوهای دلخواه‌تان را بدون نیاز به فیلترشکن تماشا کنید. برای دانلود و نصب اپلیکیشن دیدئو از لینک پایین آن را دانلود و در گوشی تلفن همراه خود نصب نمائید:

اپلیکیشن اندروید دیدئو

پس از نصب، لوگوی اپلیکیشن به صورتی که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید در گوشی تلفن همراه شما نمایش داده خواهد شد و از این پس شما می‌توانید ویدئوهای مدنظرتان را در اپ جستجو و تماشا نمائید:

اپلیکیشن دیدئو

باز کردن لینک‌های یوتیوب از طریق اپلیکیشن دیدئو

علاوه بر جستجو و تماشای ویدئوهای یوتیوب داخل اپلیکیشن، زمانی که شما وارد اپلیکیشن نشده‌اید هم می‌توانید ویدئوهای یوتیوب را به کمک اپ تماشا کنید! برای این کار زمانی که شما به کمک مرورگر گوشی تلفن خود، ویدئویی را جستجو می‌کنید، دو نوع نتیجه برای شما نمایش داده می‌شود، یا پیشنهاد می‌شود یک ویدئوی یوتیوب را در “اپلیکیشن یوتیوب” تماشا کنید، یا لینک ویدئو، به صورت مستقیم در اختیار شما قرار داده می‎شود.

در مورد دوم شما می‌توانید ویدئو را بدون نیاز به فیلترشکن به کمک اپلیکیشن دیدئو تماشا کنید. در برخی از گوشی‌های تلفن همراه این گزینه که ویدئوهای یوتیوب را از طریق اپ تماشا کنید، به صورت پیش‌فرض فعال است، در این صورت، پس از جستجوی عبارت مدنظرتان در مرورگر گوشی، اگر روی لینک‌های یوتیوب ضربه بزنید، می‌توانید ویدئو را در اپلیکیشن دیدئو تماشا نمائید. برای مثال در اینجا عبارت “یوتیوب  ویدئوی همایون شجریان” در مروگر گوشی سرچ شده است، در تصویر دوم، پیشنهاد نمایش ویدئو در اپلکیشین دیدئو را می‌توانید مشاهده کنید:

اپلیکیشن دیدئو

اپلیکیشن دیدئو

در صورتی که در گوشی تلفن همراه شما این گزینه به صورت پیش‌فرض فعال نمی‌باشد، برای فعال کردن این گزینه، قبل از شروع جستجو در مروگر گوشی‌تان، ابتدا وارد بخش تنظیمات یا همان Settings گوشی خود شوید، و مراحل زیر را ادامه دهید:

Settings –> Apps –> Manage apps –>dideo app –> Set as default –> Go to supported urls –> Always in this app

توجه داشته باشید که این مسیر در گوشی‌های تلفن همراه مختلف، متفاوت است.

سایر امکانات اپلیکیشن دیدئو:

وارد شدن به کانال‌های یوتیوب در اپلیکیشن دیدئو

علاوه بر جستجو در میان میلیاردها ویدئو، شما می‌توانید به صورت مستقیم وارد یک کانال یوتیوب شوید. کانال‌های یوتیوب در اپلیکیشین به صورتی که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، نمایش داده می‌شوند، کلمه کانال در انتهای کانال به همراه نام و لوگوی آن کانال نمایش داده می‌شود:

اپلیکیشن دیدئو

به‌روز رسانی اپلیکیشن دیدئو

هر بار که اپلیکیشن دیدئو به‌روز شود برای شما از طریق نوتیفیکیشن اطلاع رسانی انجام خواهد شد، اگر نوتیفیکیشن گوشی‌تان غیر فعال است، می‌توانید از طریق منویی که در گوشه سمت راست و بالای اپلیکیشن قرار دارد، از آخرین نسخه در دسترس اپ مطلع شوید و اگر تمایل داشتید، اپلیکیشن دیدئو را به‌روز نمائید، مطابق تصویر پایین:

اپلیکیشن دیدئو

نحوه ارسال بازخورد از طریق اپلیکیشن 

ما بسیار مشتاقیم که برای بهبود کیفیت اپلیکیشن حتما پیشنهادات و نظرات خود را برای ما ارسال کنید، به همین خاطر از طریق اپلیکیشن به دو طریق می‌توانید نظرات خود را برای ما ارسال کنید.

در اولین روش شما می‌توانید منویی که در بالا و سمت راست اپ قرار داده شده را انتخاب کنید و از آنجا وارد بخش بازخورد شوید، راه دیگر این است که در هر صفحه‌ای از اپلیکیشن که باشید، از قسمت پایین صفحات گوشه سمت راست، روی دکمه بازخورد ضربه بزنید، مشابه تصاویر زیر:

اپلیکیشن دیدئو

اپلیکیشن دیدئو

همچنین شما می‌توانید به کمک این دکمه، درخواست خود را بر در دسترس قرار دادن ویدئویی خاص استفاده کنید، از آنجایی که هوش مصنوعی دیدئو، ممکن است در تشخیص محتوا دچار اشتباه بشود و ویدئوی را به اشتباه در دسترس قرار دهد یا به اشتباه از دسترس مخاطبان خارج کند، به کمک همین دکمه شما می‌توانید درخواست خود را مبتنی بر رسیدگی هر ویدئو ارسال کنید.

ویدئوهای آموزشی اپلیکیشن دیدئو

در این ویدئو با نحوه دانلود و کار با اپلیکیشن دیدئو می‌توانید بیشتر آشنا شوید:

[dideo url=”https://www.dideo.ir/pre_embed/v/yt/EwiKdzcyQH0″]

تبدیل لینک های یوتیوب به دیدئو

در این ویدئو می‌توانید نحوه تبدیل لینک های یوتیوب به دیدئو را تماشا کنید:

[dideo url=”https://www.dideo.ir/pre_embed/v/yt/Enirn1s-aj4″]

برای بهبود کیفیت اپلیکیشن دیدئو، لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از طریق دکمه بازخورد در اپ دیدئو و یا یکی از راه‌های ارتباطی زیر با ما در میان بگذارید، مشتاق شنیدن پیشنهادات شما هستیم:

ایمیل دیدئو  دیدئو اینستاگرام