تماشای ویدئوهای یوتیوب طرفداران خاص زیادی دارد. با این حال در برخی کشورها از جمله ایران، تماشای محتوای این سایت با محدودیت‌هایی همراه است. تیم دیدئو با رعایت قوانین کشور ایران به کمک الگوریتم‌های هوش مصنوعی تماشای یوتیوب بدون فیلترشکن را برای ایرانیان فراهم کرده است. در این بخش از بلاگ دیدئو، به معرفی تغییرات نسخه جدید موتور جستجوی دیدئو، شامل اضافه شدن پلی لیست و کانال های یوتیوب در نتایج جستجو و … می‌پردازیم. 

داستان اضافه شدن پلی لیست و کانال به نتایج جستجو و تغییرات پخش‌کنندۀ دیدئو (player)

قبلا در مورد چند نمونه از امکانات دیدئو که به درخواست مخاطبان دیدئویی به دیدئو اضافه کرده بودیم، مانند نحوه کسب درآمد در دیدئو، افزونۀ دیدئو برای تماشای ویدئوهای یوتیوب بدون فیلتر شکن، محدود کردن جستجوها به یوتیوب، آپارت و… در نتایج جستجو مطالبی را ارائه داده‌ایم. این‌بار در پی درخواست‌های شما دوستان گرامی بر مبنای اضافه شدن پلی لیست و کانال ها در نتایج جستجو دیدئو ، دوستان ما در تیم فنی، این بخش‌ها را راه اندازی کرده‌اند. در ادامه نحوه استفاده از این امکانات را به کمک چند تصویر شرح خواهیم داد.

تغییرات جدید پخش‌کنندۀ دیدئو (player)

در نسخۀ جدید دیدئو، پخش کننده (player) دیدئو تغییرات اساسی داشته است. از جملۀ این تغییرات می‌توانیم به تغییر در سایز پخش کننده اشاره کنیم.یکی دیگر از تغییرات در این صفحه مربوط به بخش زیرنویس ویدئوهاست. همچنین شما می‌توانید همزمان با تماشای ویدئوی مد نظرتان به پلی لیست و یا کانال مربوط به آن ویدئو نیز دسترسی داشته باشد.

ما قبلا در مورد نحوه فعال سازی زیرنویس‌های یوتیوب در سایت دیدئو توضیحات کاملی را ارائه کرده‌ایم که می‌توانید در اینجا آن را ببینید: فعال سازی زیرنویس در دیدئو. در نسخه جدید، اگر ویدئویی زیرنویس داشته باشد، باکس زیرنویس مطابق تصویر زیر، به صورت توپر و به رنگ خاکستری، در صفحه پخش کننده، نمایش داده می‌شود:

زیرنویس یوتیوب در دیدئو

در صورتی که ویدئو زیرنویس نداشته باشد، بعد از چند ثانیه از انتخاب گزینۀ زیرنویس، باکس زیرنویس از رنگ خاکستری تهی خواهد شد که نشان دهندۀ عدم وجود زیرنویس برای ویدئوی مد نظر شماست، مطابق تصویر زیر:

پلی لیست یوتیوب در دیدئو

نحوه دسترسی به پلی لیست های یوتیوب در دیدئو

برای تماشای یک پلی لیست یوتیوب بدون فیلترشکن در دیدئو، ابتدا وارد دیدئو شوید، در نوار جستجو، کلیدواژه‌ی مدنظرتان مطابق با تصویر زیر وارد کنید، ما در اینجا نام استاد “شجریان” را برای جستجو وارد کرده‌ایم و هدف آن است که به ویدئوهای یک پلی لیست، دسترسی پیدا کنیم:

پلی لیست و کانالهای یوتیوب بدون فیلترشکن
در مرحله بعد پلی لیست را در صفحه نتایج مشاهده خواهید کرد. پلی لیست ها در سایت دیدئو را به کمک باکس آبی رنگی که در آنها کلمۀ پلی لیست درج شده است، مطابق تصویر زیر، می‌توانید به راحتی و با یک نگاه یافته و انتخاب کنید:

پلی لیست های یوتیوب بدون فیلترشکن

همچنین زمانی که یک پلی لیست را انتخاب کردید، می‌توانید به سایر ویدئوهای آن لیست دسترسی داشته باشید. برای این کار، پس از انتخاب دکمه پلی لیست، از قسمت پایین و سمت راست صفحه پخش (player)، لیست ویدئوها برای شما به نمایش درخواهد آمد:

پلی لیست یوتیوب در دیدئو

پس از انتخاب گزینه پلی لیست، ویدئوهای پلی لیست مطابق تصویر زیر برای شما به نمایش گذاشته خواهد شد:

پلی لیست در دیدئو

نحوه دسترسی به کانال‌های یوتیوب در دیدئو

برای دسترسی به یک کانال، ابتدا وارد سایت دیدئو شوید. در نوار جستجوی دیدئو، کلیدواژه‌ی مدنظرتان مطابق با تصویر زیر وارد کنید، ما در اینجا کلمه ted را برای جستجو انتخاب کرده‌ایم و هدف آن است که به کانال یوتیوب تد در دیدئو دسترسی پیدا کنیم:

 پلی لیست

پس از وارد کردن کلیدواژه‌های مورد نظر خود در موتور جستجو، در نتایج جستجو، پلی لیست‌ها و ویدئوهای تد را به شما نشان خواهد داد. به طوری که در تصویر مشاهده می‌کنید، هر کانال، در یک باکس قرمز رنگ که کلمۀ کانال در آن درج شده است، به شما نمایش داده خواهد شد:

کانال های یوتیوب در دیدئو

روش‌های دیگر یافتن کانال‌های یوتیوب در دیدئو را اینجا بخوانید: کلیک

امیدواریم از تماشای ویدئوهای یوتیوب بدون نیاز به فیلترشکن لذت ببرید. در صورت مواجه با هر گونه مشکل، به کمک راه‌های ارتباطی زیر با ما تماس بگیرید. منتظر نظرات شما هستیم ?

ایمیل دیدئو  دیدئو اینستاگرام